Pokojík u dvou lišek

aneb dětský pokoj pro dvě malé školačky

Zadáním bylo vytvořit veselý pokojík s patrovými postelemi, skrýšemi a dostatkem úložného prostoru. Dominantou pokojíku se nakonec stala rohová patrová postel vyrobená na zakázku, originální tapeta s liškami a dřevo – jak v původní formě (krásné zachovalé parkety), tak ve formě nové (překližka pro výrobu nového nábytku).    

navrh interieru detskeho pokoje
celkový pohled od vstupu

interier detskeho pokoje_Smardova
dominanta pokoje – patrová postel se skrýšemi vyrobená na zakázku

navrh interieru detskeho pokoje_Smardova 2
použití veselé tapety s liškami

Půdorysný pohled; vlevo vstupní dveře (z předsíně), dole doukřídlé dveře vedoucí do obývacího pokoje. Ty jsou v současné době zastavěny skříní. Dva stoly s masivní deskou jsou stávající, zapotřebí bylo vyřešit úložný prostor mezi nimi.

Pohled na patrové postele, které umožnily vytvoření skrýší”. Konstrukční součástí postelí jsou šatní skříně. S dalším úložným prostorem na oblečení se počítá v přilehlé prostorné předsíni, resp. šatně. Barevnost stěn pokojíku je oproti stávající studené bílé volena jako teplá, velmi světlá, béžová v kombinaci s modrou tapetou s oranžovýmí liškami. Pod jednou z postelí se nachází prostor dostatečně dlouhý pro případné spaní návštěv. V rohu pod postelemi je umístěna úložná skříňka na hračky. Další úložné prostory jsou na policích, které jsou navrženy v bílé barvě, aby jemně kontrastovaly s béžovou výmalbou. Pod policemi je u obou stolů zeď opatřena popisovatelným nátěrem.

Úložný prostor mezi dvěma stávajícími stoly je řešen jako zásuvkové skříňka s horní deskou, která materiálově a rozměrově navazuje na stávající desky stolů. Nejvyšší police je ponechána volná, aby mohl teplý vzduch od topení lépe proudit. V návaznosti na styl zásuvkové skříňky je navržena výměna stávajícíh plechových kancelářských kontejnerů za dřevěné.

Dveře do obývacího pokoje jsou doplněny závěsem (ideálně i ze strany obývacího pokoje) pro snížení rušení v pozdnějších hodinách. U vstupních dveří je využito stávající zrcadlo, které je repasováno a nově doplněno o mini-skříňku se zásuvkami na drobnosti. Policový systém, který v pokojíčku vyplynul z potřeby umístit věci výše nad zem, zároveň navazuje na policový systém použitý v obývacím pokoji, kde je využit jako knihovna. Skříňka v rohu pod postelemi může být opatřena roletkou.
TOPlist