Decentní koupelna a WC

aneb rekonstrukce neklidné koupelny a WC v Brně

Původní koupelna a WC v bytovém domě byly v technicky dobrém stavu, nicméně majitelům nevyhovovaly z estetického hlediska. V obou místnostech byla použita sytě červená dlažba a obklad, v kombinaci s bílými pruhy. Působení bylo tedy až příliš dynamické. Nedostatek úložných prostor spolu s klasickou přizdívkou za umyvadlem a vanou vedl k odkládání věcí po celé délce přizdívky, což také nepřispívalo k pocitu klidu a relaxace. Návrh nové koupelny tedy vycházel z požadavku na co největší jednoduchost, decentnost a také z požadavku na dostatečné množství úložných prostor. Postupně se přidávaly preference použití šedého obkladu a dlažby, případně teakového dřeva.

navrh interieru koupelny_Smardova_seda 1
Pohled od vstupu do koupelny. Základní stavební změnou je dozdění stávající přizdívky za umyvadlem a vanou. Tím odpadá možnost neustálého odkládání věcí a vznik rušivého chaosu. 10ti centimetrová hloubka je na ukládání věcí využita novým, organizovanějším způsobem – jako dvě úložné niky - u vany a nad umyvadlem, místo klasické umyvadlové skříňky. Skříňka pod umyvadlem i rám zrcadlových dvířek je navržen z masivu. Majitelé si také přáli vizuálně odclonit pračku se sušičkou, jedno z možných řešení je pomocí dřevěných žaluzií. Dlažba, stejně jako obklad, jsou voleny v teple šedém odstínu, s jemnou texturou.  

navrh interieru koupelny_Smardova_teak 1
Varianta s použitím teakového dřeva. Nábytek na míru je volen v kombinaci bílé a teaku, dřevěné žaluzie jsou nahrazeny roletkou s decentním potiskem.

navrh interieru koupelny_Smardova_seda 2
Vedle vany je umístěna další úložná skříňka, která bude obsahovat mimo jiné koš na prádlo a čistící prostředky. Osvětlení nad umyvadlem i stropní LED svítidla jsou navržena v barevné teplotě teplá bílá. Spolu s volbou teple šedého odstínu obkladu tak dojde k vyvážení jinak studeného působení šedé barvy.

navrh interieru koupelny_Smardova_teak 2
Varianta s použitím teakového dřeva. Pohled z vany na sprchový kout a potištěnou krycí roletku, která může tématicky souviset s grafikou použitou na WC.

navrh interieru WC_Smardova_seda
WC je řešeno obdobně jako koupelna. Nově je zde navrženo umývátko na ruce, spolu s ním bude nutno realizovat nové odpady do nově navržené přizdívky. Ta opět využívá možnosti vytvoření niky a rozšiřuje tak mini úložný prostor skříňky pod umývátkem. Dvířka do domovní stoupačky jsou kryta černobílou fotografií či grafikou.

navrh interieru WC_Smardova_teak
Pohled od vstupu na WC ve variantě uplatňující teakové dřevo.