Dřevo, dřevo, hlína

aneb interiér rodinného domu a sídla pily ve Vodňanech

Sídlo firmy i obydlí rodiny se nachází pod jednou střechou, a to v roubené stavbě klasického tvarosloví. Zadáním bylo zpracovat interiér v přírodním a rustikálním stylu, v domě se tedy ve velké míře objevuje dřevo a hliněná omítka, dále také kámen a voděodolný marocký štuk.

Obytná část domu

pohled z kuchyně na jídelní stůl a obyvákovou část prostoru

hliněná omítka zlatavého odstínu jako obraz za sedačkou, za komínem knihovna

ložnice je zařízena stávajícím nábytkem z masivu a doplněna závěsy uklidňující levandulové barvy; v celém pokoji jsou použity hliněné omítky, naproti posteli se plánuje hliněný obraz

Dětský pokoj pro syna – zadáním bylo použít oranžovou barvu, případně nakombinovat se zelenou. V celém pokoji jsou navrženy hliněné omítky, a to v kombinaci téměř bílé a oranžové barvy. Oranžový pruh je záměrně navržen pro usnadnění možných budoucích oprav omítky, která je při hrách dětí nejvíce namáhaná právě v pásu nad podlahou. Nosný dřevěný sloup je výtvarně zakomponován do celku se stěnou a policemi a může připomínat jakýsi totem na pozadí zapadajícího slunce.

Stejně jako u chlapce, je i u holčičky v pokojíku použita kombinace téměř bílé a barevné hliněné omítky (zde byla zadáním růžová barva). Barevný pás opět vybíhá výše v ploše stěny a společně s nábytkem vytváří dominantní stěnu místnosti.
 
Sídlo firmy
V přízemí domu sídlí firma investora. Roubená konstrukce je ponechána bez omítek, interiéru tedy dominuje dřevo.
 
vstupní prostor – na podlahu jsou použity půdovky, na část stěny byl aplikován kamenný obklad

pohled do pracovního prostoru, masu dřeva narušuje částečně bílý nábytek a komín, dále barevné pracovní židle
 
místnosti dominují velká kachlová kamna, prostor bude využíván také pro drobné společenské akce