Interiéry Lipka

aneb akce Kulový blesk

Na Lipku – středisko environmentální výchovy v Brně – jsme byly pozvány s Ing. arch. Kateřinou Hudečkovou, abychom pomohly vyřešit dlouhodobý problém s nedostatkem prostoru pro učebny v hlavním objektu a vytvořit novou tvář interiéru. Řešení nedostatku prostoru spočívalo ve zbourání staré garáže na pozemku, na stejném místě postavení dílny pro správce, který se tak mohl přesunout z hlavní budouvy, a následně popřehazování a zrekonstruování vnitřních prostor hlavního objektu. Práce na interiéru v současnosti stále probíhají, dílna správce už je téměř dokončena.

navrh interieru_Smardova Hudeckova_Brno
Z původní, relativně tmavé a členitými úložnými prostory utlačované, učebny se stává učebna světlá a odlehčená. Úložné prostory jsou ucelené, rozestupují se ke kratším stranám místnosti a uprostřed vzniká prostor na požadované skládací stoly. Charakter prostoru je dotvářen příjemnou tapetou s rostlinným motivem.

navrh nabytku_Smardova Hudeckova_Brno
Jedna z "úložných stran" je řešena zkombinováním a repasováním stávajících skříní a doplněním nové části okolo dřezu. Za dřezem je zachována původní mozaika ledňáčka a původní obklad. Podlaha je řešena marmoleem v zeleném dekoru.

navrh skrini_Smardova Hudeckova_Brno
Druhá z "úložných stran" je řešena jako posuvné zástěny ve dřevěných rámech s vlastnoručně vyráběnou textilní výplní. Repasování a podílení se na vzniku vlastní výtvarnou tvorbou koresponduje s filozofií výukového střediska Lipka. V úložné stěně bude dostatek místa na umístění všech skládacích stolů, což umožňuje vytvoření volného hracího prostoru. Židličky jsou repasované, natřené na bílo, doplněné zelenými lipovými lístečky, tedy logem Lipky.