Interiér v tónech Caffè latte

aneb interiér rodinného domu v Tišnově

Estetika interiéru se pohybuje na pomezí několika stylů, jednotícím prvkem jsou však přírodní materiály, přívětivý duch a dekorování. Na podlahy a nábytek je ve velké míře použito masivní dřevo, klasické omítky jsou kombinovány s omítkami hliněnými, v koupelně a na WC dominuje na stěnách marocký štuk. Na podlahy je kromě dřeva použita stylová „retro dlažba” a nový nábytek je kombinován s nábytkem repasovaným. Hliněné omítky byly v jednotlivých místnostech dekorovány technikou sgrafita, fotodokumentaci realizací naleznete níže v textu a také zde.


navrh interieru kuchyne_Tisnov_Smardova_1
Pohled na jídelnu/kuchyň – za jídelním stolem se nachází (stejně jako naproti za pohovkou – viz další fota) sgrafito olivovníku škrábané do hliněné omítky.

navrh interieru kuchyne_Tisnov_Smardova_2
Kuchyň je sestavena ze skříněk Ikea, na pracovní desku a desku jídelního stolu si majitelé vybrali exotické dřevo hevea, součástí kuchyně je repasovaný příborník. Roh kuchyňské linky je jednoduše řešen jako úložný prostor ze strany jídelního stolu.

Kuchyň je navržena do tvaru L – pracovní prostor je tak oddělen od jídelního, avšak pro komunikaci zůstávájí oba prostory propojeny. Část pracovní plochy je díky tvaru L natočena k výhledu na terasu.

Pohled na jídelní stůl a lavice vyrobené na míru, sgrafito olivovníku má oproti olivovníku v obývacím pokoji živější, zelenou podobu.

navrh interieru obyvaciho pokoje_Tisnov_Smardova_1
Realizace sgrafita v hliněné omítce v obývacím pokoji – olivovník je navržen v decentnější hnědé barvě (barva hrubé hliněné omítky), oproti živějšímu zelenému olivovníku za jídelním stolem.

Pohled od jídelního stolu směrem do obývacího pokoje, v kuchyni se nachází repasovaný příborník, stejně
tak v obývací části je repasovaná skříň, na podlahu je použito masivní dřevo ošetřené bílou lazurou.

navrh interieru obyvaciho pokoje_Tisnov_Smardova_3
Materiály a vybavení jsou laděny do světlých tónů, a to včetně kamen.

navrh interieru koupelny_Tisnov_Smardova_1
V koupelně byla použita retro dlažba, marocký štuk meruňkového odstínu a bílá hliněná omítka s příměsí tyčinek kopretiny. Návrh pracuje s prvkem nik a se zdobným ukončením marockého štuku pomocí kamínků zapracovaných do omítky.

navrh interieru koupelny_Tisnov_Smardova_2
Pohled od vstupu, pračka a sušička jsou kryté jen závěsem, nehrozí tedy špatné odvětrání vlhkosti.

navrh interieru koupelny_Tisnov_Smardova_3
Pohled od vstupu, kolem WC opět marocký štuk, na police/poličky je použito masivní dřevo.

navrh interieru koupelny_Tisnov_Smardova_4
Pohled na sprchový kout a niku s poličkami, nika se opakuje také ve sprchovém koutu.

navrh interieru koupelny_Tisnov_Smardova_5_
Detail ukončení marockého štuku pomocí kamínků a přechod do bílé hliněné omítky.
 
navrh interieru predsine_Tisnov_Smardova_
Marocký štuk stejného odstínu je použit také jako voděodolný a otěruvzdorný materiál šatny v předsíni, nábytek na míru je vyroben z masivu, lavice je z odolného exotického dřeva hevea.
navrh interieru_Tisnov_Smardova_1__
V chodbě je použita retro dlažba, dvířka šatních skříní jsou tvořena z lamel – ty k sobě přiléhají, takže se do skříní nepráší. Zdánlivě stejná dvířka kryjí také botník v předsíni, avšak s tím rozdílem, že mezi lamelami jsou mezery, které umožňují větrání. Všudypřítomné dekorační drobnosti pochází z rukou majitelky.

navrh interieru_Tisnov_Smardova_2__
Na stěny prostoru WC v přízemí je použit marocký štuk, který se uplatnil také jako omyvatelný povrch stěny podél schodiště.

navrh zabradli a schodistoveho prostoru_Tisnov_Smardova_1_
Zábradlí schodiště je navrženo z masivního dřeva v kombinaci s lanem, stěna je podél schodišťových stupňů opatřena omyvatelným marockým štukem.

navrh schodiste_Tisnov_Smardova_2_
Detail ukončení marockého štuku u dlažby, madlo zábradlí je z lana.

Návrh a realizace sgrafita v hliněné omítce v dětské herně... stěna s hliněnou omítkou je v místnosti jen jedna, omítka spolu s dekorací vytváří výrazný designový prvek místnosti.

sgrafito v hlinene omitce v loznici_Tisnov_Smardova
Návrh a realizace sgrafita v ložnici... opět jedna zdobná hliněná stěna v místnosti.

sgrafito v detskem pokoji_Tisnov_Smardova_2_
Sgrafito v hliněné omítce v zabydleném dětském pokoji.

Více fotografií uvedených sgrafit v hliněných omítkách naleznete zde.