Pokojík u dvou lišek

aneb dětský pokoj pro dvě školačky

Zadáním bylo vytvořit veselý pokojík s patrovými postelemi, skrýšemi a dostatkem úložného prostoru. Dominantou pokojíku se nakonec stala rohová patrová postel vyrobená na zakázku, originální tapeta s liškami a dřevo – jak v původní formě (krásné zachovalé parkety), tak ve formě nové (překližka pro výrobu nového nábytku).

Dřevěný nábytek na zakázku je z dílny L. Vaňka, www.napatra.cz.   

interier detskeho pokoje_Smardova Vanek_6
celkový pohled od vstupu

nabytek na zakazku_Smardova Vanek_4
dominanta pokoje – patrová postel se skrýšemi vyrobená na zakázku

navrh interieru detskeho pokoje_Smardova_Vanek_5
Interiér pokojíku si dotvořily samy obyvatelky – krásnými obrázky mořských koníků.

design detskeho pokoje_Smardova_Vanek_9
Pohled ze skrýše na tapetu s liškami.

detsky pokoj_Smardova_Vanek_10
detail vybavení dětského pokoje

interier na miru_Smardova_Vanek_2
detail vybaveni dětského pokoje
foto: Magda Kucharičová
 
Původní návrh, který pracoval s variantou průchozích dveří do obývacího pokoje:
 
Půdorysný pohled: vlevo vstupní dveře z předsíně, dole doukřídlé dveře vedoucí do obývacího pokoje. Dva stoly s masivní deskou jsou stávající, zapotřebí bylo vyřešit pracovní a úložný prostor mezi nimi.

Pohled na patrové postele, které umožnily vytvoření skrýší”. Konstrukční součástí postelí jsou šatní skříně. S dalším úložným prostorem na oblečení se počítá v přilehlé prostorné předsíni, resp. šatně. Barevnost stěn pokojíku je oproti stávající studené bílé volena jako teplá, velmi světlá, béžová v kombinaci s modrou tapetou s oranžovýmí liškami. Pod jednou z postelí se nachází prostor dostatečně dlouhý pro případné spaní návštěv. V rohu pod postelemi je umístěna úložná skříňka na hračky. Další úložné prostory jsou na policích, které jsou navrženy v bílé barvě, aby jemně kontrastovaly s béžovou výmalbou. Pod policemi je u obou stolů zeď opatřena popisovatelným nátěrem.

Úložný prostor mezi dvěma stávajícími stoly je řešen jako zásuvková skříňka s horní deskou, která materiálově a rozměrově navazuje na stávající desky stolů. Nejvyšší police je ponechána volná, aby mohl teplý vzduch od topení lépe proudit. V návaznosti na styl zásuvkové skříňky je navržena výměna stávajícíh plechových kancelářských kontejnerů za dřevěné.

Dveře do obývacího pokoje jsou doplněny závěsem (ideálně i ze strany obývacího pokoje) pro snížení rušení ve večerních hodinách. U vstupních dveří je využito stávající zrcadlo, které je repasováno a nově doplněno o mini-skříňku se zásuvkami na drobnosti. Policový systém, který v pokojíčku vyplynul z potřeby umístit věci i výše nad zem, zároveň navazuje na policový systém použitý v obývacím pokoji, kde je využit jako knihovna. Skříňka v rohu pod postelemi může být opatřena roletkou.